само вентил за контрола, управувана притисок на вода

Краток опис:

Pressure and temperature working pressure PN10, PN16 testing pressure shell: 1.5 times rated pressure seat: 1.1 times rated pressure working temperature -10 °C to 80°C (NBR) -10 °C to 120°C (EPDM) suitable media water, oil and gas Main material list parts material body cast iron, ductile iron, seat EPDM, NBR,VITON, PTFE disc nickel ductile iron,AI bronze, stainless steel stem carbon steel, stainless steel bushing PTFE “...


детали за производот

Тагови производ

Притисок и температура

работен притисок

PN10, PN16

тестирање на притисокот

школка: 1,5 пати отценети притисок

седиштето: 1,1 пати отценети притисок

работна температура

-10 ° C до 80 ° C (NBR)

-10 ° C до 120 ° C (EPDM)

соодветни медиуми

вода, нафта и гас

листа главен материјал

Делови

материјал

тело

леано железо, нодуларен лив,

седиште

EPDM, NBR, Viton, Тефлонски

диск

никел нодуларен лив, AI бронза, од нерѓосувачки челик

матични

јаглероден челик, нерѓосувачки челик

черупка

Тефлонски

"О" прстен

Тефлонски

игла

од нерѓосувачки челик

клуч

од нерѓосувачки челик

 Извршниот Стандард:

Стандард за дизајн EN 593, MSS SP67 API 609 BS5155
Инспекција и тестирање API 598 ISO 5208 EN 12266
крајот Стандард ANSI B16.1 КП. 125LB & B16.5 КП. 150LBAS 2129 Табела Д & Е БС 10 Табела D & Един 2501 PN6, PN10 и PN16 EN 1092 PN6, PN10 и PN16ISO 2531 PN6, PN10 и PN16

ISO 7005 PN6, PN10 и PN16

KS Б 1511 / JIS 2210 5K B & 10K

MSS SP44 КП. 150LB AWWAC207

SABS 1123 Табела 1000/3 и 1600/3 Табела

Лице в лице ISO 5752, EN 558, MSS SP67 и API 609 DIN3202
Топ Прирабница ISO 5211

SL1

SL2

Контрола детали вентил

sl3

equipement

sl4

Опрема машина за обработка на 178 комплети, инспекција опрема 32 комплети.
сертификати

sl5

Пакување и испорака

sl6

топла продажба

R6

Информации за претпријатието

s4

Областа која се покрива 20.000 квадратни метри, 132 лица, годишен производствен капацитет од 6.000 тони.
продажба картичка

k

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !