VendndodhjaTianjin, Kinë (kontinent)
EmailEmail: sales@likevalves.com
TelefoniTelefoni: +86 13920186592

Kjo është pika e kthesës së sezonit Buffalo Bills

Buffalo Bills janë 10-6 me një ndeshje të mbetur në programin e sezonit të rregullt 2021. Kjo lojë do të luhet këtë të diel në orën 16:25 në Highmark Stadium. Nëse Bills fitojnë, ata do të fitojnë AFC East. Ata gjithashtu përfunduan në një humbje nga New England Patriots.
Bills kanë siguruar një vend në playoff pas një fitoreje 29-15 ndaj Atlanta Falcons në Highmark Stadium të dielën e kaluar. Loja nuk ishte një fitore tipike për Bills gjatë dy sezoneve të fundit, pasi ata u bashkuan për mbi 200 jard dhe përfunduan të gjitha katër me ndihmën e vrapimit të Devin Singletary dhe qendërmbrojtësit Josh Allen. prekje.
Bills tani kanë fituar tre ndeshje radhazi - në shtëpi kundër Carolina Panthers, New England Patriots dhe në shtëpi kundër Atlanta Falcons.
Bills kishin humbur dy radhazi dhe tre nga katër të fundit - dy në mënyrë brutale. Ata humbën 41-15 nga Indianapolis Colts të dielën para Ditës së Falënderimeve dhe më pas humbën nga Patriots në Orchard Park në një stuhi, ndërsa New England vetëm u përpoq. në fitoren 14-10 3 pasime.
Por pika e kthesës për sezonin e Beal erdhi gjatë një humbjeje tjetër. Po, me të vërtetë, Bills i kthyen gjërat me një përpjekje të dështuar.
Kjo është ndeshja rrugore e Tampa Bay kundër Buccaneers. Më konkretisht, në pjesën e parë kundër Tampa.
Faturat ranë në duart e Patriotëve të hënën mbrëma, dhe ata hodhën një vezë në pjesën e parë kundër Buccaneers - duke lënë pas 24-3. Megjithatë, Bills ishin më të mirë në pjesën e dytë, duke mposhtur Temples 24-3 në pjesën e dytë me mbështetjen e qendërmbrojtësit Josh Allen.
Allen kishte 54 pasime për mbi 300 jard, duke përfshirë nxitimin për mbi 100 jard. Pjesa e dytë ishte një moment kur Allen dhe ekipi vendosën mjaftueshëm, dhe ata u kthyen në ekipin me të cilin kemi rënë në dashuri që nga fillimi i 2020 .
Kjo më kujton një lojë të Buffalo Sabers në vitin 2006. Ata patën një fillim modest të sezonit 2005-2006, por u bënë një forcë e madhe sulmuese në fillim të vitit 2006. Pas një periudhe të vështirë, duke humbur pesë ndeshje radhazi, u kthye tek ata në një shkëmbim zjarri kundër New York Rangers.
Nëse Bills përfundojnë përsëri në AFC ose fitojnë të gjithë ndeshjen, të gjithë do të shikojmë prapa në pjesën e dytë të humbjes së Tampa Bay në pikën e kthesës. Ne ndoshta nuk do të flisnim për një dalje të tretë radhazi në playoff nëse Bills nuk luajtën me Tom Brady dhe Buccaneers në pjesën e dytë.

Koha e postimit: Jan-10-2022