ЛокацијаТијанџин, Кина (копното)
Е-поштаЕ-пошта: sales@likevalves.com
ТелефонТелефон: +86 13920186592

Ова е пресвртница во сезоната на Бафало Билс

Бафало Билс е 10-6, а останува уште еден натпревар од распоредот на редовната сезона во 2021 година. Тој натпревар ќе се игра оваа недела во 16:25 часот на стадионот Хајмарк. Доколку Билс победат, тие ќе го добијат и АФЦ Исток. пораз од Њу Ингланд Патриотс.
Билси обезбедија пласман во плејофот по победата со 29-15 над Атланта Фалконс на стадионот Хајмарк минатата недела. Натпреварот не беше типична победа за Билс во последните две сезони, бидејќи тие комбинираа над 200 јарди и ги завршија сите четворица со помош на бекот Девин Синглетари и бекот Џош Ален. тачдауни.
Билс сега победија три последователни натпревари - дома против Каролина Пантерс, Њу Ингланд Патриотс и дома против Атланта Фалконс.
Билс загубија два директно и три од последните четири - две на брутален начин. Тие загубија со 41-15 од Индијанаполис Колтс во неделата пред Денот на благодарноста, а потоа загубија од Патриотите во Орчард парк во бура додека Њу Ингланд само се обидуваше во победа од 14-10 3 додавања.
Но, пресвртниот момент за сезоната на Бил дојде за време на уште една загуба. Да, навистина, Билс ги сврте работите со неуспешни напори.
Ова е гостувањето на Тампа Беј против Баканиерс. Поконкретно, на полувремето против Тампа.
Билс паднаа кај Патриотите во понеделникот вечерта, и тие снесоа јајце во првото полувреме против Баканиерс - заостанаа со 24-3. Сепак, Билс беа подобри во второто полувреме, победувајќи ги Темплс со 24-3 во второто полувреме со поддршката на бекот Џош Ален.
Ален имаше 54 додавања за повеќе од 300 јарди, вклучително и брзање на над 100 јарди. Второто полувреме беше момент кога Ален и тимот одлучија дека е доволно, и тие се вратија во тимот во кој се заљубивме од почетокот на 2020 година. .
Ова ме потсетува на натпреварот на Бафало Саберс во 2006 година. Тие имаа скромен почеток на сезоната 2005-2006, но станаа голема офанзивна сила на почетокот на 2006 година. По тежок период, губејќи пет натпревари по ред, тоа им се врати во престрелка против Њујорк Ренџерс.
Ако Билс повторно завршат во АФЦ или целосно го добијат целиот натпревар, сите ќе гледаме наназад на втората половина од поразот на Тампа Беј во пресвртниот момент. Веројатно нема да зборуваме за трето место по ред во плејофот ако Билс не ги играше Том Брејди и Баканирс во второто полувреме.

Време на објавување: Јан-10-2022 година