Фокусирајте се на проектот за греење Хуожу

Центарот за греење Шанкси Хуожоу „три напојувања и една индустрија“ проект за одржување на греењето, Како вентил учествуваше во трансформацијата на проектот во јуни 2020 година, во која „три резерви и една индустрија“ се однесува на водоснабдување, снабдување со електрична енергија, греење и управување со имот во семејната област на вработени во претпријатија во државна сопственост (вклучувајќи ги и централните претпријатија и локалните претпријатија во државна сопственост). Раздвојувањето и предавањето „Три резерви и една индустрија“ се однесува на менаџерска работа со силна политика и професионализам, широка покриеност и исклучително сложена работа во која државните претпријатија (вклучително и претпријатија и научно-истражувачки институти) го одделуваат управувањето со имотот на водата, електричната енергија и греењето функционира во семејната област од државните претпријатија и ги префрла на социјални професионални единици за управување.

Како и вентилите на проектот за греење Хуожу, главно снабдуваат пеперутки вентили ,електрични вентили и заварени топчести вентили.

1Набавете слика (1)

Метод на поврзување на електричен пеперутка вентил

Главно: тип на прирабница и тип на нафора; Ситуацијата на запечатување на електричниот пеперутка вентил главно вклучува гумена заптивка и метална заптивка. Сијаличката за напојување се прикажува при отворање и затворање на електричниот пеперутка вентил. Производот може да се користи како стоп вентил и регулациски вентил на гасоводниот систем. Со рачно уред за отворање и затворање, откако ќе се исклучи напојувањето, може да се ракува рачно без да влијае на апликацијата.

Принцип на работа на електричен пеперутка вентил

Работното напојување обично вклучува: AC220V, AC380V, итн Влезен сигнал: 4 ~ 20mA, 0 ~ 10V и други слаби струјни сигнали. Откако ќе се поврзат и дебагираат прилагодливиот електричен побудувач и вентилската шипка; Користете електрична енергија како движечка сила за да ја возите плочата на вентилот за пеперутка за делумно обратно вртење од 0 ~ 90 °. Добијте сигнал 4 ~ 20mA од системот за контрола на индустриска автоматизација за прецизно контрола на степенот на префрлување на вентилите, за да постигнете регулација и контрола на различни параметри на побарувачката како проток, температура и притисок.

1

Технички карактеристики на заварен топчест вентил

1. Структурата на телото на вентилот е заварена интегрално без надворешно истекување.

2. Седиштето на вентилот е составено од тефлонски прстен за запечатување и пролет, кој има силна прилагодливост на притисокот и температурните промени и нема да произведе истекување во рамките на употребата.

3. Структурата против истекување на стеблото на вентилот е составена од едно тефлонско заптивање со заптивка и еден прстен О на дното на стеблото на вентилот, два О-прстени и две тефлонски дихтунзи за да се обезбеди истекување.

4. Материјалот на телото на вентилот е ист како и на гасоводот, и нема да има нерамномерен стрес, истиснување и деформација поради земјотрес и возила што минуваат низ земјата.

5. Телото на вентилот е лесно и лесно се загрева.

6. Директно закопаниот топчест вентил може директно да се закопа под земја без да се изгради голем бунар. Треба да се постави само мал плиток бунар на земја, што во голема мера ги заштедува трошоците за изградба и време за инженерство.

7. Должината на телото на вентилот и висината на стеблото на вентилот може да се прилагодат според конструкцијата и дизајнерските барања на гасоводот.

8. Точноста на обработката на сферата е многу прецизна, работата е лесна и нема негативни пречки.

10. Постојат два начини на поврзување: заварување и прирабница.

11. Режим на работа: рачка, опрема (вертикална / хоризонтална)

12. Под услов за нормална работа и употреба на вентилот, гарантниот период е 20 години.

заварен топчест вентил

Структура на заварен топчест вентил

1. Вентилот усвојува јаглероден челик безшевни челични цевки притиснати интегрален заварен топчест вентил.

2. Стеблото на вентилот е изработено од нерѓосувачки челик AISI303, а телото на вентилот е изработено од нерѓосувачки челик AISI304. Направено е со завршување на мелење и има одлични перформанси на запечатување и отпорност на корозија.

3. Запечатувањето усвојува еластичен запечатувачки прстен со нафтан тефлонски наклонет, зајакнат со јаглерод, а негативниот притисок е на сферичната површина, така што запечатувањето има предности од нула истекување и долг работен век.

4. Режим на поврзување на вентилот: заварување, конец, прирабница, итн за корисниците да изберат. Режим на пренос: се прифаќаат рачка, турбина, пневматски, електрични и други преносни конструкции, а прекинувачот е флексибилен и лесен.

5. Вентилот има предности на компактна структура, мала тежина, лесна топлинска изолација и лесна инсталација. Овој вентил е генерално инсталиран хоризонтално.

6. Интегрираниот заварен топчест вентил се развива со апсорпција на странска технологија и комбинирање со фактичката состојба во Кина. Произведено е во Кина наместо увезено за да се пополни домашната празнина. Широко се користи во полиња на долги растојанија, како што се природен гас, нафта, греење, хемиска индустрија и термоенергетска мрежа.

2 фунтиСлика на страницата (1)

3 фунти

Слика на страницата (2)

„Три резерви и една индустрија“ е погодна за намалување на товарот на државните претпријатија и фокусирање на развојот на главните бизниси. Исто така, придонесува за интеграција на ресурсите, трансформација и надградба на инфраструктурата и натамошно подобрување на животната средина на вработените. ВАКВАТА секогаш се придржува до филозофијата на претпријатието за „интегритет, иновација, соработка и победа-победа“, се обликува со квалитетот на производот и задоволството на клиентите и се надминува себеси со непрестајна потрага и одржлив развој.


Време на објавување: 13 јануари 2022 година

Испратете ни ја пораката до нас:

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Интернет разговор!