Автоматски брз издувен вентил за вшмукување цилиндрична прирабница

Краток опис:

Корисниот модел е погоден за цевководот на работниот медиум, за подобрување на ефикасноста на опремата за пренос на вода и заштита на цевководот од деформации и кинење, и е неопходна опрема на цевководот.Вентилот за брз издувен (вшмукување) воздух се користи за притискање на водоводните цевки во воздухот и издувните гасови.


Детали за производот

Сервис OEM/ODM

Ознаки на производи

版头_01

单口排气阀

Карактеристики

1.Може да го елиминира гасот во гасоводот, да го намали отпорот, да заштеди енергија.

2. Кога гасоводот негативен притисок, производот може брзо и автоматски да вдишува за да се спречи прекин на гасоводот.

3. Пловечка топка од нерѓосувачки челик, долг работен век, безбеден и сигурен.

Технички податоци

PN(MPa) Номинален притисок 1.0 1.6
(MPa) Тест за јачина 1.5 2.4
(MPa) Тест за крадење 1.1 1.76
Работна температура -10℃~120℃
Погодни медиуми Вода, масло итн.

Материјал на главните делови

Име на дел Материјал
Тело, хауба Леано железо, леано челик
Седиште за вентил NBR, EPDM, FPM
Стеблото Нерѓосувачки челик

Главни димензии и тежина

DN(мм) H D0 D D1 n-ød kg
1.0 1.6 1.0 1.6 1.0 1.6
25 240 185 165 165 125 125 4-19 4-19 85
50 250 210 185 185 145 145 4-19 4-19 125
80 335 250 200 200 160 160 8-19 8-19 160
100 335 250 220 220 180 180 8-19 8-19 180
150 435 320 285 285 240 240 8-23 8-23 240
200 475 380 340 340 295 295 8-23 12-12 295
产品展示--第二版_02
产品展示--第二版_03
产品展示--第二版_04
莱科-详情2_07
莱科-详情2_09-修改
莱科-详情2_10
莱科-详情2_11
莱科-详情2_12

Сертификат за квалификација

API
OHSAS18001 英文
OHSAS18001 英文
OHSAS18001 英文

Изложба

Нашите вентили добија големо внимание на саемот во Дубаи.

IMG_20191021_100209
IMG_20191021_140404
IMG_20191021_123204

Фабрика

20180802115429
DSC_0935
DSC_0934

 • Претходно:
 • Следно:

 • OEM процес   OEM

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  WhatsApp онлајн разговор!