самоуправуван вентил за контрола на притисокот на протокот

Краток опис:

Самоуправувачки вентил за контрола на притисокот на протокот, е еден вид самоконтролиран од самиот медиум на притисок и одржува постојан проток низ системот за контрола на вентилот, удобен и има индикатор за проток, контрола, контролата на протокот е погодна за греење и воздух за греење и други некорозивни средно.Пред да извршите невременско прилагодување, можете да го направите системот автоматски константен проток на бараните поставки.


Детали за производот

Сервис OEM/ODM

Ознаки на производи

产品部分-PSD

自力式流量控制阀

Технички податоци

PN(MPa) Номинален притисок 1.6
(MPa) Тест за јачина 2.4
(MPa) Тест за печат 1.76
℃ Работна температура 0 ~ 100 ℃
Погодни медиуми вода
Опсег на контрола на диференцијален притисок 10 ~ 30 KPa

Материјал на главните делови

Име на дел Материјал
Тело, хауба Леано железо, леано челик
Стеблото Нерѓосувачки челик
Дијафрагма NBR
Вентил диск Лиен челик

Главни димензии и тежина

DN(мм) L H (m³/h)Проток (килограм)Тежина
Постојан притисокдиференцијален тип Прилагодлив диференцијалтип на притисок
15 110 95 145 0,2-1 0,6
20 110 110 150 0,3-1,5 0,6
25 115 130 165 0,5-2 0,7
32 130 140 190 1-4 4
40 200 190 340 1,5-6 11
50 215 205 355 2-8 12
65 230 240 390 3-12 15
80 275 300 500 5-20 27
100 290 350 550 10-30 30
125 310 380 580 15-45 40
150 350 410 410 30-75 63
200 430 480 480 40-180 104
250 520 - - 100-300 189
300 630 - - 150-1500 218
350 670 - - 200-700 265
莱科-详情2_07
莱科-详情2_09-修改
莱科-详情2_10
莱科-详情2_11
莱科-详情2_12

Сертификат за квалификација

API
OHSAS18001 英文
ISO14001 英文
ISO9001 英文

 • Претходно:
 • Следно:

 • OEM процес   OEM

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  WhatsApp онлајн разговор!